Laupäev, 24. jaanuar 2009

Suhkrusõltuvusest sõltlase pilgu läbi


Pildi peal on siis Robert Young ja Shelley Redford Young. Abielupaar, kes tegeleb maailmas ph-teema levitamisega ja kelle raamatut ma ka siin iga kahe rea taha tsiteerin. Kas te usute, et nad on ligi 70 või isegi üle? Seda ütles täna mulle Andres.

Kui nii vaadata ja mõelda, siis annab see natuke motivatsiooni, mille kallal tööd teha :) Minu esimene reaktsioon oli see küsimus, et kas nad kavatsevad elada igavesti? :)
Aga teine mõte on see, et minagi sooviksin elada kaua ja tervislikult. Ja ma olen valmis selle nimel pingutama, et mul hea oleks :) Sest tervis on kõige väärtuslikum vara ja see elu on antud ju ometi elamiseks, mitte pidevaks suremiseks ja vaevaks...

Niisiis tuleb astuda samme...

Mõtlesin täna jagada Andrese jagatud infot: Testige oma happelisust, rahvas :) http://acidalkalinediet.com/acidsymptoms.htm


Siis teate, mille kallal tööd teha. Hea uudis on see, et õnneks leidub tee välja ja variante enese tervise enda kätte võtmise jaoks on küll. Üks asi on toitumine (millest on juba kirjutatud) aga väga tugeva efekti pidid andma toidulisandid nimega SuperGreens (neid on ka erinevatelt tootjatelt ja erinevaid variante). St, et see ph teema on tegelikult päris pop teema USA-s vähemalt, sain aru, sest seal on palju inimesi, kes soovivad selle dieedi abil alla võtta.

Rohkem saab lugeda aadressilt: http://www.phmiracleliving.com/ ja nende erinevad SuperGreensid ja aluselised tilgad: http://www.phmiracleliving.com/c-8-health-supplements.aspx

Tunnistan ausalt üles, et ma ise ei ole neid asju veel proovinud aga mõned sõbrad on saanud päris häid tulemusi, kuigi mul oleks hea meel tegelikult kuulda rohkem nende lugusid.

Aga praegu tundub, et kavatsen seda klorofüllijahu ja aluselisi tilkasid vee sisse proovida. Aga enne loen ja õpin kõik selgeks, et aru saada, mis need asjad teevad ja miks ma neid üldse võtma peaks ning mis täpselt mida teeb, et olla ka teadvel sellest, mis toimub ja teha samme oma tervise suunas teadlikult, mitte pimesi midagi usaldada.

Testi järgi nägin, et mul on nii esma- kui ka teise järgi sümptomeid (mul on kevadeti nt õietolmuallergia, mitte just kõige toredam asi, natuke on leevenenud aga asjaga tuleks ikkagi vaeva näha).

Üks hullemaid on vist olnud väsimuse, kõikvõimalike nahaprobleemide teema, mis on tulnud pidevast suhkru üledoosist. Kavatsen uurida välja, mis on suhkrusõltuvuse põhjus ja miks on sellest niivõrd raske loobuda. Täna juhtus minuga see, et ma lihtsalt konkreetselt sõin ära ühe tahvli shokolaadi. Ja see pole esimene. St, et mul on õnnestunud tõeliselt hea meelega süüa avokaadot (sest see väga maitseb mulle) ja värsket ning toorest toitu nüüdseks juba pea 3 nädalat (ja tõesti söön seda suure isu ja rõõmuga) aga aeg-ajalt tabavad mind mingid suhkruatakid. Mesi, rosinad, shokolaad. Söön ka kilodekaupa eesti õunu. Tunnen, justkui jääks midagi puudu ja ma sõna otseses mõttes võitlen ja heitlen endaga.

Ning olukord meenutab natuke minu mitmeaastatagust suitsetamise mahajätmist, kus suitsetasin kogu aeg oma viimast sigaretti ja lõpuks jätsin paariks nädalaks maha juba enamvähem teades, et hakkan uuesti. Mis lõpuks päästis oli see, kui sain Indias aru Põhjusest, miks ma suitsetan ja siis võtsin end lõpuks oma vaimse õpetaja Amma abil kokku ja lihtsalt jätsin maha. Võõrutusnähud on muidugi räiged: nagu narkootikumide pealt tuleks ära vms.

Aga kui hakkasin laulma, läks asi paremaks :) Ja laulan siiani :) Ei otsi ühesõnaga oma hirmudele ja valule katet ja tuimestust väljastpoolt :)

Aga kokku tuli 9 aastat. Jube. Oma vanuse kohta eriti. Pärast seda õnnestus 2 aastat puhas olla. Pärast seda libastusin paariks kuuks. Ja nüüd olen siiani puhas. Aga asja point on see, et mul on tegelikult ikkagi see sõltuvuse muster veres (tegelikult sama teema, mis suitsetamisega). Olen lihtsalt mõnes mõttes võib-olla selle asendustegevuse suhkruga asendanud. Ja keegi vist ütleski lähikonnas, et suitsetamine on tegelikult hoopis suhkruga seotud probleem. Ja suhkruprobleem pidi olema seotud hingehädadega, ehk siis kurbusega.

Suhkrust teaduslikult: http://en.wikipedia.org/wiki/Sugar

Mitteteaduslikult: aadressilt http://www.aigarsade.com/raamat/pt14.htm "Keemilised suhkruasendajad takistavad hingeinformatsiooni läbitöötamist ja mõjuvad eriti kahjulikult tütarlaste arengule. Suhkur on hingetasandi hirmude looduslik tasakaalustaja. Laborites loodud ülimagusad suhkruasendajad on Maa ökosüsteemiga sidumata ja ei sobi inimese keha kui ökosüsteemi koostisosaks. Suhkruasendajate kristalliline ehitus peegeldab hingeinformatsiooni (südamearmastust) kaootilistes suundades, luues inimorganismis segaduse ehk reostuse."

Seal aadresil on palju infot. Peatüki nimi oli "Orjastamine toidu kaudu". Päris karm jutt seal.
Igaljuhul on, millega iseendas silmitsi seista, on, mida muuta ja teisendada (just seda mõjutatavust ja järeleandlikkust erinevatele energiatele jne). Annab igaljuhul veel ühe tasandi oma tervisest rääkides juurde.

Kokkuvõtteks: Ilmselt pean ikkagi võtma kokku julguse ja tegema selle ph 7 päevase puhastuskuuri läbi. Suhkrut küsib ilmselt lihtsalt minu sees elav pärm ja seened.Kohtusin täna poes ka ühe toitumisspetsialistiga, kes aitab inimestel igasugustest vaevustest toiduvalikuga üle saada. Võib-olla vajan ka tema abi. Aga siiani on juhatus tulnud seest ja see on väga hea! Igapäev Antakse ka uus info ja edasised sammud.

Teine inimene keda nägin, oli läbi teinud ja proovinud Levini dieeti, kus asja rõhk on sellel, et kõiki (ja sain aru, et siis ka konkreetselt Sulle sobilikke) asju tuleks süüa eraldi ning ka sellega pidi kaasnema energia kasv.

Olen lugenud ka veregrupidieedi kohta ja ka see alustuseks tegelikult natuke aitas. Aga kokkuvõtlikult ei saa pugeda ikkagi ühegi dieedi taha ja selle varjus süüa shokolaadi. Muutused ja päris karmid muutused tuleb ikkagi läbi teha, kui tahta terve olla ja end hästi tunda.

Igaljuhul teema on palju sügavam, kui ma oleksin eales arvanud.

3 kommentaari:

 1. armas inimene!õige sõna on tõesti kurbus. olen ise suhkrusõltlane .ilmselt kompenseerin üksindust ja kurbust just magusaga. väga raske on loobuda sest aseainet pole.mida ette võtta ei teagi

  VastaKustuta
 2. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 3. "Quit? Don't quit? Noodles? Don't noodles? Youa re too conserned about what was and what will be. There is a saying: Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present."
  — Master Oogway, Kung Fu Panda

  VastaKustuta