Teisipäev, 13. jaanuar 2009

Päev õhtusse saadetud: ph-tasakaalukalt :)Täna olen joonud kohutavates kogustes vett: jätkan kuni öö tulekuni. Sain Ragnarilt (väga hea sõber, kes kohevarsti siin samuti kirjutama hakkab) raamatu "The pH Miracle: Balance Your Diet, Reclaim Your Health", mis igati õigustab oma nime. Selle on kirjutanud Dr. Young, USA arst, kes on aastaid uurinud inimeste verepilte ja teinud palju toitumise ja inimeste tervise vahelise seose analüüse. Tundub uskumatuna, aga õige toitumise läbi on võimalik paraneda ka 4nda astme vähist. Vähihaigetel pildi verepildis näitama seda, et punaste vereliblede külge on kinnitunud kristallid (happed). Ragnar rääkis, et on ise samuti paar aastat tagasi näinud live'is oma verepilti ja ta kirjeldas täna väga elavalt seda, mida teeb valge verelible pärmiga. Sain aru, et punasest vereliblest oli ekraanil väljunud mingi valge julla (pärm). Nähes, tundes, kompides seda, proovis valge verelible sellele läheneda ja ära neutraliseerida aga tal ei õnnestunud, sest seda oli tema jaoks liiga palju. Ja seda kõike ainult ühes veretilgas. Mõelge, kui palju võib organismi kurnata see, kui valged verelibled proovivad pidevalt hakkama saada (aga ei saa) organismis olevate pärmiosakestega. See tähendab ju pidevat väsimust.


Ka mina hakkasin kogu selle toortoidu teema vastu huvi tundma mitte seetõttu, et Ragnar käis mulle juba mitu aastat sõna oseses mõttes selle teemaga pinda :), vaid seetõttu, et ma olin lihtsalt koguaeg kohutavalt väsinud ja aru ei saanud miks.


No ok: töötan klienditeenindajana, see on kurnav töö. Aga ma magasin ka kohutavalt palju. Tallinna sügisese lumetormi ajal ma lihtsalt magasin 48! tundi! Uskumatu. Aga astusin esmaspäeval õue ja kõik oli minujaoks suht okei :))


Aga väsinud olin ikka. Magasin siis veel. Pärast uut aastat läksime sõpradega paastulaagrisse. Pärast seda nädalavahetust oleks mulle antud kui uus elu. Ma ärkasin ise üles kell 6:30 hommikul ja hakkasin vabatahtlikult trenni tegema (füüsilist, mida ma pole aastaid viitsinud). Ja nüüd olen viitsinud iga päev :). Ja nüüd 2 nädalat olen proovinud süüa vegan toitu (ok. vahepeal oli väike libastumine Kristina ja Maarja S-i võileivatortide ja shokolaaditrühvlitega ning kommikarbiga). Aga üldjoontes olen püsinud kursil.


Ja kohe kui püsin, tulevad saavutused. Täna tunnen ennast füüsiliselt nii hästi, nagu ma pole end tundnud aastaid. Ei ühtegi magusat asja (isegi mitte mett), keedujuurviljad ja megasuperhea salad + palju õunu ja vett. Ja mul on õhtul kell 23 jõudu nii palju, et loen ilmselt hommikuks Ragnari toodud raamatu läbi :) Või vähemalt mitu peatükki. Tundes ennast ja olles valusalt õppinud tasakaalu, õpin end nüüd ka hoidma ega pinguta üle.


Igaljuhul soovitan ka teil, head lugejad, tutvuda toiduainete pH tabeliga, mille leiab aadressilt:pH tasakaalu dieedi idee on siis mitte kehakaalu langetamine (kuigi seda kasutatakse ka selleks), vaid tervis. Ja aluseline toitumine. Kogu selle asja idee on loobuda pärmilistest ja organismis hapnemis-käärimisprotsessi tekitavatest toiduainetest. Ja uskuge mind: tulemus on super! Enesetunne väga väga hea. Ja seda ütleb inimene, kes vahepeal arvas, et ta hakkab ära surema, sest kogu elujõud oli minust lihtsalt lahkunud.


Hääd tervist! Ja krõmpsti!


Dr. Youngi ka:

1 kommentaar:

  1. Kas päeva lõpuks peaksin olemas nullis ja/või plussis selle tabeli järgi?

    VastaKustuta